Erdek Büyükova Tatil Rehberi - Erdek Tatil Rehberi


 

Erdek Büyükova

Erdek Büyükova Koyu Doğanlar Köyü’nden sonra gelen bölgenin az bilinen saklı cennet koylarından birisidir.Masmavi suları ve temiz kumsalı ile kendine hayran bırakan koy olan Büyükova’ya çevredeki Turanlar, Doğanlar, Ocaklar hatta Erdek merkezden bile tatilciler denize girip güneşlenmek için gelmektedir. Büyükova’da hizmet veren pansiyonlar bölgeye gelen yerli turistlere ev sahipliği yapmaktadır.

Erdek Büyükova koyu

Erdek Büyükova Apart ve Pansiyonları

Erdek Büyükova koyunda öne çıkan pansiyonlar şu şekildedir. Yaren Pansiyon, Barış Pansiyon, Behlül Abi Pansiyon, Rodin Pansiyon Camping.

Bölgedeki Diğer Pansiyonlar ise Şu Şekildedir.

  • By Home South Erdek
  • Eren Apart
  • Paflima Bungalow
  • Rodin Pansiyon
  • Barış Pansiyon

Erdek Büyükova koyu

Ulaşım

Erdek merkezden kalkan Turanlar minibüsleri ile Büyükova Koyu’na toplu taşıma kullanarak ulaşabilirsiniz. Kendi aracınız ile de Erdek Kamplar yolu istikametinden Ocaklar yolunu takip ederek Ocaklar’ı geçtikten sonra dağ yolunu kullanarak Turanlar Köyü istikametinde devam ederek koya ulaşabilirsiniz.
Erdek Büyükova koyu

Yaşam

Koyda hayat yaz kış devam etmektedir. Zamanla koyun yer aldığı ova şeklindeki köy yerleşim birimine dönüşmüş ve burada pansiyonlar, apartlar yapılmış konaklamada pansiyonculuk hizmete başlamıştır.
Erdek Büyükova koyu

Hava Durumu

Büyüokova Koyu’nda Erdek ile hava durumu bilgisi aynıdır.
ERDEK

19.706 views (Görüntülenme)
Harita Konumu
Erdek Büyükova Tatil Rehberi hakkındaki yorumlar