Erdek Ocaklar Ulaşım - Erdek Tatil Rehberi


 

erdek ocaklar ulaşım

Erdek Ocaklar Ulaşım seçenekleri; Ocaklar beldesine gelecekler ve nasıl gidilir diyenler için Erdek Ocaklar’a ulaşımın oldukça kolay ve birçok alternatifi vardır. Kara, Hava, Deniz, Demir yolunu kullanacaklar için kısa ve öz anlatım ile sizlere yol gösterelim.

erdek ocaklar

Ocaklar’a İstanbul, Ankara ve İzmir’den Kara yolu ile ulaşım sağlayacaklar için; 

Kendi aracı ve toplu taşıma ile ulaşım sağlamak isteyenler bulunduğunuz şehrinizden rotanızı Balıkesir e çeviriniz.

Kendi aracı ile ulaşım sağlamak isteyenler için: ilk hedefiniz Balıkesir Bandırma ilçesine ulaşıp şehrin içerisine girmeden çevre yolu üzerinden Erdek güzergahında ilerleyiniz. Bandırma ve Erdek arası ortalama 20 dakikadır. Erdek’e ulaştığınızda şehrin içerisinden oteller, köyler ve ocaklar güzergahı aynı yönde olup zeytin bahçeleri arasında keyifli bir yolculuk ile kolaylıkla takip edebileceğiniz tabelalar ile Erdek ve Ocaklar arası 5 dakikada ulaşabilirsiniz. (İstanbul-Ocaklar arası 4 sa. 18 dk 268 km, Ankara-Ocaklar arası 6 sa. 27 dk 598 km, İzmir-Ocaklar arası 3 sa. 44 dk. 322,2 km dir.)

Toplu Taşıma kullanacaklar için: Erdek otogarına birçok toplu taşıma firması Kamil Koç, Balıkesir Uludağ Turizm, Metro Turizm hizmet vermektedir. Otobüs biletlerinin fiyatları kişi başı 2021 yılı için İstanbul-Erdek 100TL-150TL arası, Ankara-Erdek 120TL-150TL arası, İzmir-Erdek 100TL-130TL arası değişiklikler göstermektedir. Bulunduğunuz şehirden aktarmalı veya direkt yolculuklarla Erdek Otogarına ulaşım sağlayınca Otogarın içerisinden direk Ocaklara yazları yarım saatte bir, kışları bir saat ara ile kalkan minibüsler ile 5 dakika da Ocaklar a ulaşım sağlamanız mümkündür.

istanbul uçak

 

Ocaklar’a İstanbul ve Tekirdağ’dan Uçak (Hava yolu) ile ulaşım sağlayacaklar için; 

Yurt dışından gelecekler veya uzun otobüs yolculuğu çekmek istemeyenler için Erdek Ocaklar‘a en yakın hava limanları Balıkesir Edremit Koca Seyit Hava limanı, İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı, İstanbul Hava Limanı, Tekirdağ Çorlu Hava limanlarına inip aktarmalı olarak ulaşım sağlamanız şeklindedir. Hava yolunu kullanacaklar uçuş saatlerinin fazlalılığı ve aktarmada kolaylık  için bizim size tavsiyemiz İstanbul Hava limanlarını tercih edip İdo ile İstanbul-Bandırma arası feribot yolculuğu yapıp Bandırma-Erdek-Ocaklar arası minibüs aktarması yapmanızdır.

erdek ido

Ocaklar’a İstanbul ve Tekirdağ’dan Deniz yolu ile ulaşım sağlayacaklar için; 

Ocaklara direkt deniz yolu ile ulaşım için Feribot olmasa da İstanbul’dan Bandırma’ya her gün sabah akşam İDO feribot seferi düzenlenmektedir. Tekirdağ’dan Erdek’e her gün Marmara RORO araçlı gemi seferi mevcuttur. Feribotlar ile Bandırma ve Erdek’e ulaşan tatilcilerimiz Bandırma sahilde İDO karşısından yaz kış yarım saatte kalkan minibüsler ile  Erdek Otogarına gelebilir. Erdek’ten Ocaklar’a ise yazları yarım saatte bir kışları saat başı minibüsler ile aktarma yaparak ulaşabilirler. Bandırma Ocaklar arası 25 dakika uzaklıktadır.

bandırma tren

Ocaklar’a İzmir’den Hızlı Tren ile ulaşım sağlayacaklar için; 

Ocaklar’a direk demir yolu ile ulaşım mevcut olmasa da İzmir Basmane-Bandırma arası 17 Eylül Ekspresi hızlı trenle ulaşım daha ucuza sağlanabilmektedir. (PANDEMİ NEDENİYLE 2020 YILINDAN BERİ SEFER DÜZENLENMİYOR.) Bandırma’ya trenle ulaşan tatilcilerimiz için ise Garın hemen karşısından kalkan Erdek minibüsleri ile 20 dk da Erdek otogarına, otogar içerisinden kalkan Ocaklar minibüsleri ile de 5 dakikada Ocaklara ulaşabilirsiniz. Şimdiden İyi tatiller dileriz.

5.679 views (Görüntülenme)
Harita Konumu
Erdek Ocaklar Ulaşım hakkındaki yorumlar