Erdek Doğanlar Köyü Tatil Rehberi - Erdek Tatil Rehberi


 

erdek-doganlar-koyu

Erdek Doğanlar Köyü turkuaz renkli suların Kapıdağ eteklerinde yeşil ile buluştuğu noktada siz doğa tutkunlarını yeşil mavi bir tatile beklemektedir. Yaz aylarında deniz turizmi bahar aylarında doğa turizmi ile dikkat çeken Erdek’in saklı cenneti köyde tatil yapmak çok keyifli ve bir o kadar uygun fiyatlıdır. Muhafazakar ailelerin tercih ettiği çiftlerin hafta sonu kaçamaklarının Erdek’teki vazgeçilmez rotası olan Doğanlar ilçe merkezine 22 kilometre yakınlıktadır. Erdek Ocaklar’dan sonra dağ yolundan kestirme yol ile 15 dakikada köye ulaşım sağlanmaktadır. Yaz aylarında plajı Bursa, İstanbul, Eskişehir, Kocaeli’nden gelen yerli tatilcilerle dolup taşmaktadır. Hafta sonları için günü birlik tatilci yerlerindendir.

Erdek Doğanlar

Erdek Doğanlar Apart ve Pansiyonları

Konaklama ihtiyaçlarınız için Doğanlar’da öne çıkan pansiyonlar şu şekildedir. Deniz Apart Pansiyon, Havuzlu Pansiyon, Tuana Pansiyon, Gökdeniz Pansiyon, Sinem Apart.

Bölgedeki Diğer Pansiyonlar ise Şu Şekildedir.

  • Avcı Pansiyon
  • Cevahir Apart
  • Danyal Pansiyon
  • Kerem Apart
  • Hasan Güçvar Pansiyon
  • Melike Pansiyon
  • Tuana Apart
  • Yüksel Pansiyon

Ulaşım

Erdek merkezden sürekli Doğanlar Köyü’ne ulaşım için minibüs seferleri düzenlemektedir. Kendi aracınız ile Erdek Kamplar yolundan Ocaklar yolunu takiben köye Ocaklar’dan sonra dağ yolunu takiben hiç Narlı yoluna girmeden 15 dakikada Doğanlar’a ulaşabilirsiniz. Köyün sağında Büyükova Koyu yer almaktadır. Büyükova Koyu Erdek’te en temiz deniz suyunun yer olduğu bakir koylardan biridir.

Yaşam

Yaz aylarında pansiyonculuk ile uğraşan köy halkı kış aylarında Erdek’in coğrafi işaretle tescilli Mor Soğanı’nı üretip satmaktadır. Balıkçılık uzun yıllardır köy halkının ana geçim kaynağı olmaya devam etmektedir.

Hava Durumu

Doğanlar Köyü’nde Erdek ile hava durumu bilgisi aynıdır.
ERDEK

5.559 views (Görüntülenme)
Harita Konumu
Erdek Doğanlar Köyü Tatil Rehberi hakkındaki yorumlar