Erdek’e İstanbul ve İzmir’den Ulaşım - Erdek Tatil Rehberi


 

Erdek İstanbul, Bursa ve İzmir’den gelen tatilcilerin yaz aylarında uğrak noktası olmaktadır. İDO’nun yaz aylarında yaz tarifesine geçmesi ile birlikte sefer sayısını arttırması Erdek’e Bandırma istikametinden ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca son yapılan köprü ve otoyollar ile Erdek İstanbul arası araç ile 2,5 saate düşmüş Erdek’e İstanbul’ ve Bursa’dan ulaşım daha da kısalmıştır.


Erdek İstanbul Arası Ulaşım

İstanbul-Erdek arası 365 kilometre mesafede, araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika kadar sürmektedir. Araçla gelmek için Eskihisar-Topçular Feribotunu kullanabilirsiniz. Buradan Yalova istikameti üzerinden; Bursa’ya daha sonra Bandırma’ya ulaşabilirsiniz. Erdek tabelalarını takip edip, köyler istikameti ve 17 km sonra Erdek’e varmış olursunuz.

İstanbul Yenikapı’dan, Bandırma’ya hareket eden feribotlarla 1 saat 45 dakika içinde ilçede olabilirsiniz. Bandırmaya 22 km uzaklıkta olan Erdek’e özel aracınız veya dolmuşlarla 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

İzmir Erdek Arası Ulaşım

İzmir-Erdek arası yaklaşık 295 kilometre mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat kadar sürmektedir. İzmir’den hareket edip İstanbul-Bursa tabelalarını takip ederek ilerleyeceksiniz. Susurluk’u geçtikten sonra yol Bursa ve Bandırma istikameti olarak ikiye ayrılacaktır. Bandırma’ya yönelerek ilerlerken Erdek tabelasını gördükten sonra yönünüz Erdek olacaktır.

1.154 views (Görüntülenme)
Harita Konumu
Erdek’e İstanbul ve İzmir’den Ulaşım hakkındaki yorumlar