İstanbul’dan Erdek’e Nasıl Gidilir? - Erdek Tatil Rehberi


 


Balıkesir’in gözde tatil bölgesi doğa ve denizin birleştiği huzurlu, sakin bölgemize gelecek misafirlerimize İstanbul’dan Erdek’e nasıl gidilir? konusunda yardımcı olmak ve yol alternatiflerini sunmaktır. İstanbul’dan Erdek’e kara yolu ve deniz yolu ile ulaşım mümkündür. 2 Ulaşım alternatifi olmasına rağmen kara ve deniz için de kendi için de alternatifi bulunmaktadır.

Deniz yolu ile Erdek’e ulaşım

Deniz yolu ile ulaşım hızlı ve keyifli yolculuklardan biri olup yolculuğu minimum seviyede tutar.

İDO ile ulaşım;

İstanbul’dan en hızlı ulaşım şekli İDO deniz feribotudur. Yenikapı veya Bostancı’dan Bandırma’ya hızlı arabalı vapur (sadece yaz aylarında) ve deniz otobüsü bulmaktadır. Yenikapı-Bandırma arası feribot seferi 1 saat 45 dakikadır. Bandırma’ya gelen tatilcilerimiz İDO iskelesinin hemen karşısından kalkan Bandırma-Erdek minibüslerini tercih edebilir. 20 dakikalık yolculuk süresinden sonra tatil mekanımıza ulaşmış olacaksınız.

Marmara RORO ile Erdek’e ulaşım;

Tekirdağ ve Erdek arası hizmet veren Marmara Roro gemisini İstanbul’dan bölgemize gelen tatilcilerimiz çok tercih etmektedir. 4 saat süren yolculukta gemiye ister yolcu olarak ister araçlı yolcu olarak binebilirsiniz. İstanbul’dan Tekirdağ arası 2 buçuk saattir. Tekirdağ Barbaros’tan gemi ile Erdek’e ulaşabilirsiniz.

Kara Yolu İle Erdek’e Ulaşım

Kara yolu üzerinden kendi aracınızla veya toplu taşıma otobüs firmaları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kendi Aracınızla Ulaşım

Tatilcilerimiz tatillerine giderken ailecek rahat etmek, zaman kısıtını kendine göre ayarlamak ve pandemiden korunmak için bireysel araçlarını tercih ediyorlar. Tercih edilen tatil bölgesini, çevresini kendi aracınızla daha rahat gezebilecek olmanızda artı avantajlarındandır. İstanbul’dan tatile gelecek misafirlerimiz için kendi aracınızla otobandan 3 saat 17 dakika sürmektedir.

Toplu Taşıma Kullanarak Ulaşım

Erdek ilçesine toplu taşıma istediğiniz yerden Kamil Koç, Metro turizm ve Balıkesir Uludağ Turizm ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erdek’ten Çevre Adalara Gitmek İçin

Erdek’e aracınız ile geldiğinizde otogar yanındaki geçiş noktasındaki gişelerden iskele geçiş biletini 15 TL’ye alıp iskeleye giriş yapmanız gerekmektedir. Yaya olarak gelecek misafirler doğrudan gemilere sadece yolcu bileti alıp gidebilirler. Erdek’ten çevre adalar; Paşalimanı, Marmara Adası, Ekinlik ve Avşa Adası’na feribotlar ile gidebilirsiniz. Ayrıca Tekirdağ’a da gemi ile Erdek’ten gidebilirsiniz. Erdek Avşa adası feribot saatleri için tıklayınız.

17.220 views (Görüntülenme)
Harita Konumu
İstanbul’dan Erdek’e Nasıl Gidilir? hakkındaki yorumlar

İstanbul’dan Erdek’e Nasıl Gidilir?” için 1 Yorum yapılmış

  1. salim

    17 Ara. 2023

    Detaylı bir makale olmuş. Baştan sona okudum ve karşılaşmış olduğum için de mutluyum. Teşekkür ederim.

    Yoruma cevap ver